Ülkücü Emre Çakır Kemal Kılıçdaroğlu’na Destek Verdi

Ülkücü Yazar Emre Çakır , CHP Liderinin Adalet Yürüşüne destek verdi.

 

EMRE ÇAKIR ”CHP LİDERİNE DESTEK VERİLMELİ  ”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ‘Adalet yürüyüşü’  başlatmış, aylardır hatta yıllardır kendisine iftiralarla sürekli saldıran AKP ve çevrelerinde bu durum büyük rahatsızlıkla karşılanmıştır.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Türkiye’de adalet yok’ sözüne aynen iştirak ediyorum. Esasen Türkiye’de yaşayan toplumun genelide bunun farkında, bilincindedir. Doktorundan Öğretmenine, Öğrencisinden Manavına, Kasabından Marketçisine kadar her meslekten her vatandaş, Türkiye’de Adalete güvenmemektedir.
Neden ?
Çünkü AKP döneminde önce FETÖ Yargıyı tamamen kendi menfaatlerine kullanmış, ardından AKP erki kendisinin beslediği büyüttüğü bu örgütü bahane ederek yargı kurumlarına adeta tecavüz etmiştir.
Tecavüz skandallarının yaşandığı vakıflardaki rezaletlere dahi göz yuman bir adalet sistemine sahip bir ülkede, insanların adalete güvenmeleri zaten beklenemez.

Bir ülkenin Ana Muhalefet Liderinin ‘Adalet’ diyerek demokratik bir tepkide bulunmasından doğal hiçbirşey de olamaz. Bu anlamda kendisini kutluyorum.

Türkiye’de Fetö ile irtibatlı aynı zamanda AKP ve MHP içinde bulunan çok sayıda kişi elini kolunu sallayarak gezerken, bu siyasi partilerden olmayan siyasilere müthiş bir linç kampanyası yürütülmektedir. Mahkemelerde hakimler göze girme telaşıyla saçma sapan kararlar vermekte, genel anlamda garibanların canları yakılmaktadır.
Bir anneyi 1 yaşındaki bebeğinden ayıranların, söz konusu isimler AKP’ye yakın ensesi kalın iş adamları olduğunda hiçbirşey yapmamaları durumun adaletsizliğini gözler önüne sermektedir.
Türkiye’de adalet ayaklar altına alınmış, bir adamın dudaklarının arasından çıkacak bir çift sözle insanlar ‘Hain’ veya ‘Kahraman’ ilan edilebilmektedir.
Bu durumda Türkiye’nin zalim ve despotik bir rejime doğru sürüklendiği endişesini hepimizde hissettirmektedir.

Adalet kişiden kişiye, siyasi ideolojiden ideolojiye, zenginden fakire göre değişmez.
Kurallar, kanunlar önünde herkes kağıt üstünde eşittir. Ancak mesele kağıt üstünde olması değil ; gerçekten bu eşitliğin uygulanmasıdır.

PKK’lı bir canide adilce yargılanmalıdır. Cezası müebbet olsa dahi o bile adilce yargılanacağını bilmelidir.
FETÖ mensubu olup darbe akşamı halkın üzerine mermi yağdıran bir caniyle, bu örgütün ‘Cemaat’ olduğuna inanıp – inancı gereği bu örgütle irtibatlı olan gariban bir vatandaşı bir tutamazsınız. Bir tutarsanız ortada adalet diye birşey kalmaz.

Kısacası Türkiye’de adaletin terazisi kalmamıştır. Ve ne yazık ki Partili Cumhurbaşkanlığı sistemiyle durumun daha da kötüye gideceği aşikardır.

Bu anlamda Sayın Kemal Kılıçdaroğluna herkes destek vermeli ve insanlarımız bilinçlendirilmelidir. Kendi siyasi-ekonomik ikbali adına ‘FETÖ’ konusunu sulandıranlar, siyasi rakiplerine iftira atmaktan çekinmeyen müfteriler, bilinçlenmiş toplum tarafından uyarılmalıdır.

Emre Çakır – 21 Haziran 2017
( Bu yazı ‘Turkinfo’ okurları için yazılmıştır. Kaynak gösterilerek kullanılması uygun olacaktır. )

 

Kaynak :  http://turkinfo.nl/yazarlar/emre-cakir/adalet-icin-kemal-kilicdarogluna-destek-verilmeli/9498/

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir